תאורה מעוצבת לבית

כאשר חושבים על עיצוב הבית שלנו, נושא התאורה ועיצוב התאורה הוא נושא מורכב המצריך הבנה וידע על מנת להשיג את התוצאה הרצויה. במאמר זה נסקור את הנושא על מנת לסייע לכם בדרך לבחירת תאורה מעוצבת לבית.

תאורה לבית 

לתאורה לבית יש חשיבות רבה והשלכות רחבות היקף. נכון שתפקיד התאורה הוא לספק אור בבית, אך חשוב להבין כי יש לה גם תפקידים נוספים:
  • אווירה: גוון האור משפיע על האווירה בבית. לרוב נבחר בגוון אור חמים עד חם בבית מאחר והוא משרה אווירה נעימה יותר, מחמיא יותר לפנים שלנו. שימוש בתאורה  בגוון קר במקומות הלא נכונים יכולים להפוך את כל חוויית השימוש שלנו בבית לחווייה לא נעימה.
  • שימושיות: בבית ישנם אזורים שונים בעלי תפקוד שונה: סלון, מטבח, חדר שינה, חדר עבודה, חדר אמבטיה ועוד. כל חדר מצריך התייחסות שונה מבחינת התאורה שתותקן בו. למשל, אנו לא נתקין תאורה קרה וחזקה מאוד בחדר שינה, במטבח נצטרך תאורה המספקת פתרון תפקודי עם הארת המקומות הנכונים כמו משטח העבודה וכדומה, ובסלון נרצה תאורה נעימה עם הדגשות תאורה על פריטים ואזורים שונים.
  • ערך: תאורה נכונה בבית מעלה את הערך של הבית לחילופין, תאורה מרושלת, לא מתאימה מורידה את ערך הנכס. לא משנה אם גופי התאורה ילכו אתכם לדירה החדשה, אבל אופן ואופי התאורה יכולים להשפיע רבות על איך הדירה תיראה בעיני הקונים הפוטנציאליים.
  • עלויות תפעול: בחירה בסוג תאורה בזבזני כאשר קיימת חלופה חסכונית ואיכותית לא פחות היא טעות נפוצה. מתפתים לקנות נורות זולות במחשבה לחסוך בעלות הקניה ושוכחים את עלות החשמל בהמשך. 
לבסוף חשוב לזכור כי עיצוב תאורה הוא מקצוע לכל דבר. אדריכלים ומעצבי פנים עוברים השתלמויות בעולם התאורה, לומדים על חישובי הספק ומתן מענה פונקציונאלי לצד יצירת אווירה עם משחקי אור וצל, וגם מכירים את הטרנדים והמגמות החדשות בעולם. לכן המלצתנו היא להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, בכל הנוגע לתאורה לביתכם. 

גופי תאורה מעוצבים

כיום ניתן לרכוש גופי תאורה סטנדרטיים הנמכרים ברשתות הגדולות, כאלה שתראו בהרבה בתים אחרים. אך כיום רבים רוצים שגופי התאורה שלהם יהיו מעוצבים, מיוחדים, תואמים את העיצוב הכללי של הבית, של כל חדר וחדר. גופי תאורה מעוצבים קיימים בשלל צורות, צבעים, גדלים וחומרים. קיימים כאלה לדוגמה מעץ בעבודת יד, גופי תאורה ממעצבי על, ואף ניתן להזמין תאורה מעוצבת אישית.

תאורה מעוצבת לבית - איפה קונים?

כפי שראינו קודם, תאורה ככלל ותאורה מעוצבת בפרט, הם נושא המצריך ידע וניסיון רב. לכן עדיף לקנות את התאורה בחנות תאורה מקצועית אשר מעמידה לרשותכם צוות מקצועי וקשוב שיוכל לסייע ולייעץ לכם בכל הנוגע בבחירת התאורה הנכונה לכל מקום בבית ומחוצה לו.  כמו כן, מעבר למקצועיות הצוות במקום, אתם גם רוצים שבחנות יהיה מגוון רחב של פתרונות תאורה מכל הסוגים, הגדלים, בעיצובים שונים, ועם קולקציות שלא מוצאים במקומות אחרים. הצוות בחנות צריך גם להיות מסוגל לתת לכם מענה כולל עד הפרטים הקטנים ביותר ואפילו ביצירת פתרונות מותאמים אישית כמו מערכות בית חכם. דבר אחרון ולא פחות חשוב - אתם רוצים לקנות את התאורה המעוצבת לבית בחנות המספקת מחירים טובים וגם מבצעים מדי פעם.  אצלנו באורבן, תוכלו למצוא את השירותים המדוברים: צוות מקצועי, פתרונות מתקדמים ועוד.

איך בוחרים תאורה מעוצבת לבית?

בתהליך בחירת התאורה המעוצבת לבית יש להתייחס למספר פרמטרים חשובים:
  • עיצוב: האם העיצוב של התאורה המעוצבת משתלב ותואם את העיצוב של החדר, הבית? נכון שניתן גם לבחור בסגנון אקלקטי ולערבב סגנונות אך גם סגנון זה מצריך בחירה חכמה של תאורה מעוצבת מתאימה להשגת האפקט העיצובי הרצוי ולא יראה כאוסף של פריטים בלתי קשורים. במקרים אחרים נרצה המשכיות בסגנון ובעיצוב ולכן התאורה צריכה להיות בסגנון המתאים לשאר העיצוב בבית. עיצוב מודרני, וינטאג', עתיק, תעשייתי ועוד. העיצוב מתייחס גם לצורה, לגודל, לצבע ולחומרים המרכיבים את גופי התאורה. 
  • תפקוד: עיצוב זה דבר חשוב אך לא על חשבון תפקודיות של התאורה. כלומר, התאורה צריכה קודם כל למלא את תפקידה, אם כתאורה מרכזית, כתאורת הדגשה ועוד. נושא זה כולל גם בחירה בעוצמת תאורה נכונה, גוון אור נכון עוד.
  • עלויות: חשוב לקחת בחשבון את עלויות התפעול, עלויות צריכת חשמל, עלויות החלפת נורות וכדומה. כיום הנטייה היא לחסכון בעלויות חשמל בגלל העלויות הגבוהות שלו וכן כדי למזער את התרומה שלנו לזיהום סביבתי. צריכה נמוכה יותר תורמת לשמירה על איכות הסביבה. 
  • תפעול: חשוב גם לחשוב על תפעול התאורה המעוצבת ביום יום. כיום קיימים פתרונות לשליטה מרכזית של כל התאורה בבית, כגון בית חכם, כך שניתן לשלוט על כל התאורה בבית בשילובים שונים, באופן פרטני או קבוצתי, לשלוט על עוצמת האור ואפילו על צבע האור. כך ניתן לשלוט בקלות על התאורה וגם ניתן ליצור אפקטים רבים להשגת אווירה שונה בבית בלחיצת כפתור.
  • איכות: נשמע מובן מאליו אך חשוב לוודא כי התאורה המעוצבת עומדת בתקנים הדרושים וכן מיוצרת מחומרים איכותיים, ידידותיים לסביבה (ללא חומרים מסוכנים לבריאות), עמידה וגם מגיעה עם אחריות לטיב המוצר. 
  • נורות: כדאי לבדוק כי התאורה המעוצבת עושה שימוש בנורות סטנדרטיות ולא בכאלה שלא ניתן למצוא בקלות. יש לבדוק גם כי עוצמת הנורות מתאימה לעוצמת התאורה הרצויה. 
 
 

אורבן - חנות תאורה

רחוב הפלד 6, חולון
טלפון: 1700-55-44-22

מפת אתריצירת קשרגלריהקטלוגהדמיית תאורה