5 פתרונות לתאורה במטבח שישדרגו את חוויית הבישול

המטבח הוא אחד המקומות בבית בו התאורה, אם לא תוכננה נכון, הופכת את החיים, את מלאכת הבישול, את הארוחות והאירוח לחווייה לא נוחה. לעתים התאורה במטבח לא תוכננה נכון או שיצאו לשוק פתרונות טכנולוגיים חדשים שלא היו זמינים כאשר המטבח עוצב. כך או כך, מאמר זה מעמיד לרשותכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשדרג את תאורת המטבח ואת חוויית הבישול בצורה קלה ומהירה עם תוצאות מעולות.

פתרון פשוט ומהיר - הדבקת פרופיל פינה מתחת לארון עליון או קלאפה

מכירים את זה שאתם מכינים אוכל ועומדים מול משטח העבודה של המטבח כאשר האור הכללי של המטבח נמצא למעלה בתקרה ומאחורינו כך שלמעשה נוצר צל על משטח העבודה, מה שמקשה עלינו לראות היטב? זה גם יכול להיות מסוכן כאשר מתעסקים בסכינים ולא רואים את מה שעושים... אם למטבח שלכם אין תאורה מתחת לארונות העליונים, ניתן לפתור את הבעיה בקלות. כל מה שצריך זה למדוד את האורך של הארון, להזמין גוף תאורת לד פינתי לפי מידת האורך של הארון שמדדתם, להדביק את גוף התאורה הפינתי בפינה בין הארון לקיר (על ידי דבק דו צדדי איכותי מצורף), ולחבר לנקודת החשמל קרובה.  על ידי הוספת גוף התאורה הפינתי, תוכלו לקבל משטח שטוף אור המגיע בזווית מעולה של 45 מעלות, הנה לכם תאורה חזקה, מעוצבת וחדשנית.

פתרון מהיר ומשודרג - הצמדת פרופיל פינה כפול מתחת לקלאפה

בדיוק כמו הפתרון הקודם ובאותה קלות הרכבה, במקום פס לד אחד, הגוף התאורה פינה כפולה, יכול לכלול שני פסי לד לקבלת תאורה עוד יותר עוצמתית. מתאים במיוחד עבור הארת משטחי עבודה עמוקים יותר או מתחת לארון עליון בגובה גבוה יותר מהסטנדרט. אף שגוף התאורה גדול יותר מגוף התאורה הפינתי הרגיל, הוא עדיין עדין מאוד ומשתלב בצורה עדינה והרמונית עם המטבח.

פתרון מעוצב ונסתר - פרופיל שקוע בתחתית הארונות העליונים 

פתרון זה מתאים יותר למטבח בשלב הבניה שלו. תוכלו לבקש מהנגר שיכין חריץ בתחתית הארונות העליונים על מנת להשקיע בו פרופיל דקיק בו יותקן פס לד. היתרון של השיטה הזו הוא שהתאורה משתלבת באופן מושלם ומוסתרת לחלוטין מן העין והיא חלק אינטגרלי של הארון. תתפלאו לדעת כמה דקים יכולים להיות גופי התאורה היום. לא תצטרכו להדביק סתם פס לד ללא אסתטיקה מינימלית, אלא תוכלו לקבל מטבח מהוקצע ומתוכנן היטב לחוויית בישול טובה יותר. 

מגע הקסם - חיישני תנועה הדלקת התאורה ללא מגע

כיום, כמו ברזי מטבח מתקדמים הניתנים לשליטה ללא מגע יד, ניתן גם להוסיף חיישני תנועה להדלקת התאורה ובכך להפוך אותה לתאורה חכמה. לא צריך יותר לגעת במפסק כדי להפעיל את התאורה, במיוחד כאשר הידיים שלנו מלוכלכות משמן ועבודת הכנת אוכל, מספיק להתקרב פחות מ-2 מטר לאיזור וחיישן התנועה בתאורה יזהה שאתם מתקרבים וידליק עבורכם את האור. אין ספק שהדבר הזה ישפר את השהות במטבח. 

שילוב בין תאורה עוצמתית לתאורת אווירה באמצעות עמעם (דימר)

המטבח שלנו כיום אינו רק מקום להכנת אוכל, אלא הוא גם מקום בו אוכלים, נפגשים, מארחים, מקום בו כל המשפחה מתאחדת כמה פעמים ביום סביב ארוחות. השוני הרב בין המצבים השונים מצריך תאורה מתוכננת היטב כך שהיא תמלא את כל הפונקציות הנדרשות וגם תוכל להשרות אווירה שונה על פי הצורך. כדי להשיג זאת משלבים תאורה מרכזית רבת עוצמה להארה כללית של המטבח עם שליטה של עמעם כך שניתן לכוונה לעוצמתה המקסימלית כאשר אנחנו מבשלים וצריכים תאורה חזקה, ולכוון אותה למצבי עוצמה נמוכים יותר כאשר אוכלים ומארחים במטבח. כמובן ניתן גם להוסיף גופי תאורה נוספים להדגשת אזורים מיוחדים או פריטים מיוחדים במטבח על מנת להשלים את העיצוב.

טיפ אחרון - אפשרות התקנת גוף תאורה נדלק אוטומטית בתוך הארונות או המגירות

חיפוש דברים בתוך ארונות חשוכים או מגירות עמוקות זה לא קל ויכול אפילו להסתיים בהפלת חפצים או חתך באצבעות במגירה המלאה בסכינים כאשר לא ממש רואים פנימה. למזלנו קיים פתרון חכם של התקנת גוף תאורה בתוך הארונות או בתוך המגירות ולחבר אותו לחיישן פתיחה/סגירה שידליק את האור בכל פתיחה ויכבה אותו עם כל סגירה. זהו פתרון מאוד יעיל שישפר גם את הבטיחות שלכם במטבח. השדרוג הזה הוא רלוונטי אף יותר למטבחים ישנים בהם יש יותר ארונות. כיום בעיצוב המטבחים רואים יותר מגירות גדולות המסוגלות להכיל מה שהכילו פעם הארונות התחתונים. במטבחים הוותיקים יותר ישנם ארונות עמוקים המקשים על הוצאת מצרכים או כלים או אפילו בדיקה של מה קיים. תוספת של תאורה הנדלקת אוטומטית בתוך ארון עמוק כזה, היא מצוינת לכל הדעות.


 
 

אורבן - חנות תאורה

רחוב הפלד 6, חולון
טלפון: 1700-55-44-22

מפת אתריצירת קשרגלריהקטלוגהדמיית תאורה