מגמות בעיצוב תאורה 2018

תאורה פנימית מהווה אלמנט מרכזי של עיצוב הבית שלך. ניתן לקבוע את האווירה של הבית על ידי בחירת מיקום התאורה וסוג ועיצוב הגופים. עיצוב תאורה משתנה גם מחדר לחדר. מה שמתאים לסלון לא בהכרח יעבוד במטבח או בחדר השינה, ולכן על התאורה לשקף את הפונקציות והתחושה של כל החלל. כמו כל נושא עיצוב פנים אחר, עיצוב התאורה משתנה כל הזמן בגלל למשל ההתקדמות והשינויים הטכנולוגיים אשר מתרחשים. יצרנים ממצאים גופי תאורה ונורות חדשים ומתקדמים יותר ובעלי הנכסים משלבים אותם בביתם. 
גם טעמים והעדפות אישיות משתנים עם הדורות והשנים. על מנת לקלוע לכל הטעמים וההעדפות נמצא תמיד את הקולקציות החדשות וכן עיצובים קלאסיים מוכרים אחרים כגון תאורה בסגנון וינטאג', ארט דקו, אמצע המאה ועוד. 

מהם הטרנדים החמים בעולם התאורה

בשנת 2018 ניתן לראות כמה מגמות בתחום עיצוב התאורה? 
  • סגנונות הוינטאג' והתעשייתי חוזרים בצורה מעודנת יותר. עיצוב בעל מראה תעשייתי כולל גימורים מחוספסים, צבעים ניטרליים והרבה מתכת. הוינטאג' חוזר בצורה מעט שונה, נקרא לזה וינטאג' מודרני העושה שימוש במתכות חלקות יותר, צבעים רבים יותר ועיצובים שונים מבעבר. העיצובים נראים יותר אומנותיים ומתאימים לקהל רחב יותר מבעבר.
  • נורות וינטאג' בסגנון "אדיסון" - נורות מעוגלות ובצורת קונוס המשרות אווירה מאוד ביתית ומזמינה במיוחד במטבח ובסלון. נורות אלה גם מגיעות בתצורת לד כך שניתן גם ליהנות מנורות וינטאג'' חסכוניות. 
  • ארט דקו ועיצוב אמצע המאה חוזרים: סגנונות אלה היו קשים מאוד למציאה בעבר. אך היום כבר לא, וניתן למצוא הרבה מאוד גופי תאורה מעוצבים שהגיעו לשווקים בסגנונות אלה. מנורת תליה עינת 21 בסגנון ספוטניק היא דוגמה טובה לכך. העיצוב מדגיש צורות וקווים נקיים, ייחודיות ושיווי משקל בין צורה לבין אמנות. סגנון הארט דקו לתאורה מתמקד על קווים חדים וצורות גיאומטריות יפות כמו מנורת מאסטרו לתליה למשל. בעיצוב אמצע המאה, תראו דגש על צורות טבעיות יפות ופונקציונליות.
  • גדול זה יותר טוב: באזורים מסויימים בבית, ניתן לשלב גופי תאורה גדולים ומרשימים יותר על מנת ליצור אפקט חזק ותשומת לב. גופים אלה משמשים כפריט עיצובי מרכזי בחדר. לדוגמא ניתן להשתמש בגוף תאורה גדול תלוי מעל אי במטבח או שולחן האוכל. 
  • פחות עומס, קווים נקיים יותר: העיצוב המודרני מתבסס בעיקר על צורות נקיות. ריבוי פרטי עיצוב כבר אינו כל כך אהוד כיום כך שמעדיפים לבחור בתאורה בעלת עיצוב נקי ומינימליסטי לסגנון עיצוב מודרני. צורות גיאומטריות בסיסיות, צבעים ניטרליים הם דומיננטים מאוד בסגנון זה.
  • תאורת לד הופכת לנגישה יותר: אין ספק כי נורות בעירה הן בזבזניות. קיים כיום דחף מאוד חזק לעבור לפתרונות תאורה חסכוניים יותר וידידותיים יותר לסביבה. נורות לד גם מחזיקות הרבה יותר זמן, כך שרבים עושים את המעבר לנורות לד על מנת לחסוך בעלויות החשמל. יתרון נוסף לנורות לד היא ההיצע הרב של סגנונות הקיים בהם, צבעים שונים, עוצמה, גוון, צורה וכדומה. בעבר הלא רחוק פתרונות תאורה בלד היו יקרים מאוד כך שמעטים אימצו אותם אז. ב-2018 המחירים של נורות לד המשיך לרדת (וצפוי להמשיך לרדת בעתיד) דבר שינגיש את פתרון לקהלים רחבים עוד יותר.
  • זהב עדין הפך לגימור פופולרי: בכלל הפופולריות של צבעי גימור עדינים עלתה, צבעי בז' ואפור מאוד נחשקים וכך גם זהב עדין מתמקם בדיוק בטווח צבעי הגימור לעיצוב עכשווי. צבע זה יכול להתמזג בקלות לתוך עיצובים מודרנים, אורבנים ועד אפילו כפריים.
בסופו של דבר הבחירה בתאורה מעוצבת היא בחירה אישית ומותר ומומלץ לבחור בעיצוב שאתם אוהבים ולא בהכרח במה שבאופנה. 

 גופי תאורה מעץ בעבודת יד

אין ספק בכך כי עץ הוא חומר נבחר מבחינה עיצובית. עץ יכול להשתלב בכל סגנון עיצוב רצוי (כל עוד הצורניות מתאימה גם לעיצוב). כאשר מחפשים תאורה ייחודית, כזו שלא מוצאים במקום אחר, בבית אחר, עיצוב שהוא הצהרה אישית, ניתן כיום לבחור בגופי תאורה מעץ בעבודת יד. הגופים קיימים בקשת רחבה של גדלים, צורות, צמודי קיר, תקרה, תלויים ועוד. גופי תאורה מעץ בעבודת יד הם יצירות אומנות לכל דבר שאפשר להתגאות בהן וליהנות מהן לאורך שנים רבות.  

גופי תאורה וינטאג'

כפי שראינו קודם הוינטאג' חזר לאופנה וניתן למצוא גופי תאורה בסגנון זה בכל צורה, צבע, תלויים, צמודים ואפילו נברשות וינטאג'. הגופים מעוצבים כפרטי אומנות מרשימים המשלבים מתכת ועץ וניתן להתאים להם נורות לד. 

גופי תאורה בהתאמה אישית

לעיתים בגלל אילוצים עיצוביים, גודל חדר או רצון לגוף תאורה בגדלים או צבעים מותאמים, יש צורך בגופי תאורה בהתאמה אישית. מדובר בגופי תאורה העשויים פרופילי אלומיניום איכותיים, הניתנים להתאמה אישית לצרכי החלל, בכל הקשור לאורך, עוצמה, צבע וכדומה. יועץ התאורה יסייע לכם לבחור להתאים את הגופים על פי אורך וצבע רצויים. באורבן פתרונות תאורה מתקדמים ישמחו לתרום מהידע והניסיון רב השנים שלהם ולסייע לכם בבחירת התאורה בעיצוב המתאים והמותאם בדיוק עבורכם.
 
 

אורבן - חנות תאורה

רחוב הפלד 6, חולון
טלפון: 1700-55-44-22

מפת אתריצירת קשרגלריהקטלוגהדמיית תאורה